04.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 2330 մարդ, մահացել է 46 հիվանդ
Հայաստանում նոյեմբերի 3-ին կատարվել է 12 հազար 188 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2330 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1270 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 46 դեպք: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 4-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 315 004 դեպք, որոնցից 274 878 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 32 277 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6532 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1317դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

04.11. 2021. За сутки в Армении подтверждено 2330 новых случаев заражения коронавирусом, скончались 46 человек
12:07 04/11/2021
За минувшие сутки в Армении подтверждено 2330 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 12 188 тестах), выздоровели 1270 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 46 человек, у 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1317.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 4 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 315 004. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 274 878. Число случаев с летальным исходом составило 6532.
С начала пандемии в Армении скончались 7849 человек с коронавирусом.
В общей сложности было проведено 2 145 909 тестирований.