05.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 1835 մարդ, մահացել է 56 հիվանդ
Հայաստանում նոյեմբերի 4-ին կատարվել է 11 հազար 533 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1835 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1987 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 56 դեպք: Նրանցից 6-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 5-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսայինհիվանդության ընդհանուր 316839 դեպք, որոնցից 276865 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 32069 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6582 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1323  դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 1,835 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 316,839 as of 11 a.m. Friday, November 5, the Ministry of Health reports.
Overall, 11,533 Covid-19 tests were conducted on November 4.
1,987 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 276,865.
The Covid-19 death toll has increased by 50 to 6,582. The figure does not include the deaths of 1,323 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 32,069 active cases. As many as 2,157,442 tests have been performed in the country since the disease outbreak.