10 հազար դրամով ձեռք էր բերվել պատվաստված լինելու հավաստագիր
Ոստիկանության Հրազդանի բաժնում հոկտեմբերի 29-ին տեղեկություններ են ստացվել, որ Հրազդանի Միկրոշրջան թաղամասի բնակիչ, 24-ամյա մի աղջիկ առանց պատվաստվելու ձեռք է բերել պատվաստված լինելու հավաստագիր։
Ոստիկանության փոխանցմամբ, նա հայտնաբերվել ու բերման է ենթարկվել բաժին։ Հետագա միջոցառումներով պարզվել է, որ աղջիկը հավաստագիրը ձեռք է բերել Շենգավիթ վարչական շրջանի բժշկական կենտրոններից մեկին կից պոլիկլինիկայում՝ բժշկուհուն տալով 10 հազար դրամ։
Դեպքի առթիվ նախապատրաստված նյութերը ոստիկանության Հրազդանի բաժնից փոխանցվել են Շենգավիթի բաժին, որտեղից էլ հակակոռուպցիոն կոմիտե՝ հետագա քննության։ Միջոցառումները շարունակվում են։

За 10 тысяч драмов приобретен сертификат о наличии вакцинации
29 октября в Разданское отделение полиции поступили сведения о том, что 24-летняя жительница разданского квартала Микрорайон без вакцинации приобтела сертификат о наличии прививки.
Как передает пресс-служба полиции, гражданка обнаружена и доставлена в отдел. В результате дальнейших мероприятий выяснилось, что девушка приобрела сертификат в поликлинике при одном из медицинских центров административного округа Шенгавит, заплатив врачу 10 тысяч драмов.
Материалы по делу переданы в Шенгавитский отдел полиции, оттуда – в антикоррупционный комитет на дальнейшее расследование. Мероприятия продолжаются.