05.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 1835 մարդ, մահացել է 56 հիվանդ
Հայաստանում նոյեմբերի 4-ին կատարվել է 11 հազար 533 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1835 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1987 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 56 դեպք: Նրանցից 6-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 5-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսայինհիվանդության ընդհանուր 316839 դեպք, որոնցից 276865 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 32069 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6582 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1323  դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

05.11.2021. В Армении подтверждено 1835 новых случаев заражения COVID-19, скончались 56 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1835 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 11533 тестах), выздоровели 1987 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 56 человек, у 6 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1323.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 5 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 316839. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 276865. Число случаев с летальным исходом составило 6582.
С начала пандемии, по официальным данным, в Армении скончались 7905 зараженных коронавирусом пациентов.
Фактически на лечении на данный момент находятся 32069 пациентов. В общей сложности было проведено 2 157 442 тестирования.