Դատարանում Առուշանյանին դիմավորեցին ծափահարություններով
Ընդհանուր իրավասության դատարանի Գորիսի նստավայրում դատական կարգադրիչների ուղեկցությամբ դատական նիստերի դահլիճ եկած նորընտիր քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանին ներկաները դիմավորեցին ծափահարություններով։
Առուշանյանը ձեռքով ողջունեց ներկաներին, ողջագուրվեց պաշտպանների հետ։
Այսօր ավելի վաղ Առուշանյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտնել էր, որ նախորդ նիստի ընթացքում քննարկվել է Առուշանյանի տեսակցությունների ու հեռախոսազանգերի արգելքի սահմանփակման իրավաչափության հարցը։
«Մենք միջնորդություն էինք ներկայացրել, որ այդ սահմանափակումներն ամբողջությամբ կամ գոնե մասնակի վերացվեն։ Մենք մեր դիրքորոշումը ներկայացրել էինք, այսօր դատական նիստի մեկնարկին իր դիրքորոշումը կներկայացնի դատախազը»,-ասել է Ալեքսանյանը։
Պաշտպանության կողմը պատրաստվում է  ներկայացնել միջնորդություն խափանման միջոց կալանքն ավելի մեղմ միջոցով՝ գրավով կամ երաշխավորությամբ փոխարինելու վերաբերյալ։

В суде Аруша Арушаняна встретили аплодисментами
В суде общей юрисдикции (резиденция в городе Горис Сюникской области Армении) вошедшего в зал судебных заседаний в сопровождении судебных распорядителей новоизбранного мэра Гориса Аруша Арушаняна присутствующие поприветствовали аплодисментами.
Арушанян за руку поздоровался с присутствующими, обнялся с адвокатами.
Сегодня ранее адвокат Арушаняна – Эрик Алексанян – сообщил журналистам, что на предыдущем заседании обсуждался вопрос о правомерности ограничения посещений и телефонных звонков для Арушаняна.
«Мы подали ходатайство о полном или хотя бы частичном  снятии этих ограничений. Мы представили свою позицию, сегодня в начале судебного заседания свою позицию представит прокурор», – сказал Алексанян.
По его словам, после этого они перейдут к основной стадии судебного процесса, будет оглашено обвинительное заключение, определен порядок исследования доказательств.
Сторона защиты собирается подать ходатайство об изменении содержания под стражу на более мягкую меру пресечения – освобождение под залог или поручительство