15 քաղաքացի «Տաշիրի պիցա»-ում սնվելուց հետո թունավորվել են
ՀՀ առողջապահության նախարարության «Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնից» ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ երեկ Ինֆեկցիոն ազգային կենտրոն է ընդունվել 15 քաղաքացի՝ աղիքային ինֆեկցիա նախնական ախտորոշմամբ։ Քաղաքացիներից 2-ը երեխաներ են՝ 10 և 13 տարեկան։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՍԱՏՄ իրազեկման, խորհրդատվության և հանրության հետ տարվող աշխատանքների բաժնից։
Բոլոր քաղաքացիները նշել են, որ սնվել են «Տաշիրի պիցա» հանրային սննդի կետում՝ 13-ը՝ Երևանի Հյուսիսային պողոտայում, իսկ 2-ը՝ Խանջյան փողոցի վրա գտնվող: Հիվանդների վիճակը միջին ծանրության է։
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի տեսուչներն արդեն սկսել են վերահսկողական միջոցառումներ նշված հանրային սննդի ցանցի երկու օբյեկտներում էլ:

В Национальный центр инфекционных болезней накануне поступили 15 граждан с предварительным диагнозом «кишечная инфекция». Об этом сообщает пресс-служба министерства здравоохранения Армении со ссылкой на «Национальный центр по контролю и профилактике заболеваний».
Согласно информации, 2 из них – дети в возрасте от 10 и 13 лет. Все госпитализированные граждане отметили, что питались в пункте общественного питания «Ташир Пицца»: 13 из них – в пиццерии на Северном проспекте, а 2 – на улице Ханджяна. Состояние госпитализированных оценивается как средней тяжести.
Инспекционный орган по безопасности пищевых продуктов Армении уже приступил к контрольным мероприятиям на обоих объектах упомянутой сети общественного питания.