Ֆրանսիայում գնացքը հարվածել է միգրանտների խմբին
Ֆրանսիայի Պա-դե-Կալե դեպարտամենտում տարածաշրջանային գնացքը հարվածել է չորս միգրանտների, ինչի հետևանքով մահացել է նրանցից մեկը, իսկ երեքը վիրավորվել են։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով Haute-de-France շրջանի փոխադրամիջոցների գծով փոխնախագահ Ֆրանկ Դերսենին։
Վթարը տեղի է ունեցել հինգշաբթի երեկոյան։
«Բո Մարե շրջանում տեղի է ունեցել վթար՝ տարածաշրջանային TER գնացքի մասնակցությամբ։ 4 միգրանտներից մեկը զոհվել է, մեկը ծայրահեղ ծանր վիճակում է, ևս երկուսը ստացել են թեթև վնասվածքներ»,- գրել է Դերսենը Twitter-ի իր միկրոբլոգում։
Նա նաև նշել է, որ միգրանտները հորդառատ անձրևի տակ քայլելիս են եղել երկաթուղով։ Դերսենը նշել է, որ անձրևոտ եղանակը և ռելսերի վրա լուսավորության բացակայությունը նպաստել են, որ միգրանտները չտեսնեն գնացքը, իսկ գնացքավարը չնկատի մարդկանց երկաթուղու վրա։

A train running in northern France hit a group of migrants walking along the tracks near Calais on Thursday, killing one person and injuring three others, local authorities said, according to France 24 report.
Franck Dhersin, vice president of the Hauts-de-France region, said all victims were from Eritrea, adding one of the three injured people was in a state of “absolute emergency”.
Train operator SNCF said traffic would remain suspended on the Calais-Dunkerque line until Friday morning.
Earlier Thursday, the corpse of one migrant was found in a small boat filled with water that washed up on the beach in Wissant outside Calais, a source close to an investigation said.