Ֆրանսիայում գնացքը հարվածել է միգրանտների խմբին
Ֆրանսիայի Պա-դե-Կալե դեպարտամենտում տարածաշրջանային գնացքը հարվածել է չորս միգրանտների, ինչի հետևանքով մահացել է նրանցից մեկը, իսկ երեքը վիրավորվել են։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը, վկայակոչելով Haute-de-France շրջանի փոխադրամիջոցների գծով փոխնախագահ Ֆրանկ Դերսենին։
Վթարը տեղի է ունեցել հինգշաբթի երեկոյան։
«Բո Մարե շրջանում տեղի է ունեցել վթար՝ տարածաշրջանային TER գնացքի մասնակցությամբ։ 4 միգրանտներից մեկը զոհվել է, մեկը ծայրահեղ ծանր վիճակում է, ևս երկուսը ստացել են թեթև վնասվածքներ»,- գրել է Դերսենը Twitter-ի իր միկրոբլոգում։
Նա նաև նշել է, որ միգրանտները հորդառատ անձրևի տակ քայլելիս են եղել երկաթուղով։ Դերսենը նշել է, որ անձրևոտ եղանակը և ռելսերի վրա լուսավորության բացակայությունը նպաստել են, որ միգրանտները չտեսնեն գնացքը, իսկ գնացքավարը չնկատի մարդկանց երկաթուղու վրա։

Во Франции поезд сбил группу мигрантов: один человек погиб, есть пострадавшие
Региональный поезд накануне вечером сбил четырех мигрантов во французском департаменте Па-де-Кале, один человек погиб, трое пострадали, сообщает вице-председатель региона О-де-Франс по вопросам средств передвижения Франк Дерсен.
"Авария в округе Бо-Маре с участием регионального поезда TER, речь идет о четырех эритрейцах, из которых один погиб, один находится в крайне тяжелом состоянии, еще двое получили легкие травмы", - написал Дерсен в своем Twitter-аккаунте, передает РИА Новости.
Он заявил телеканалу BFMTV, что мигранты шли по железной дороге под проливным дождем. Дерсен отметил, что дождливая погода и отсутствие освещения на рельсах способствовали тому, что мигранты не увидели поезд, а машинист не заметил людей на железной дороге.