Հոլիվուդյան դերասան Դուեյն Ջոնսոնը հրաժարվել է իրական զենք օգտագործել իր Seven Bucks Productions ընկերության բոլոր նախագծերի նկարահանման հրապարակում։
kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, Ջոնսոնն այս որոշումը կայացրել է վերջերս նկարահանման հրապարակում տեղի ունեցած ողբերգությունից հետո, որտեղ դերասան Ալեք Բոլդուինը պատահաբար սպանել էր օպերատոր Հալինա Հաթչինսին։
«Նախ, իմ սիրտը ցավում է։ Մեզ մի մարդ լքեց։ Ես իմ աջակցությունն եմ հայտնում նրա ընտանիքին և ամբողջ թիմին: Ես Ալեքին վաղուց եմ ճանաչում։ Ես չեմ կարող խոսել ուրիշների փոխարեն, կարող եմ միայն վստահեցնել, որ Seven Bucks Productions-ի ոչ մի ֆիլմի, ոչ մի հեռուստասերիալի նկարահանման ժամանակ իրական զենք չի օգտագործվելու»,- ասել է դերասանը:

Дуэйн Джонсон принял решение о полном отказе от реального оружия в своих проектах
Голливудский актер Дуэйн Джонсон отказался от использования реального оружия на съемках всех проектов его компании Seven Bucks Productions.
Как сообщает kulturomania.ru, Джонсон принял такое решение после трагедии на съемках фильма «Ржавчина», где Алек Болдуин случайно убил оператора Галину Хатчинс.
«Во-первых, мое сердце разбито. От нас ушел человек. Посылаю свою поддержку ее семье и всей команде. Я знаю Алека долгое время. Не могу говорить за других, могу лишь заверить, что ни один фильм на базе Seven Bucks Productions, ни один сериал или что-либо еще не будет использовать реальное оружие на съемках», — заявил актер.