Դավիթ Չալոյանը Բռնցքամարտի աշխարհի առաջնությունում նվաճել է արծաթե մեդալ: Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիան նշում է, որ նա դարձել է բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի և ինչու չէ նաև համաշխարհային բռնցքամարտի հայտնությունը, ով այսուհետ շատերի համար նաև անցանկալի մրցակից կլինի ցանկացած միջազգային ստուգատեսում:
Աշխարհի առաջնության եզրափակիչում մեր մարզիկը մրցել է Ռուսաստանը ներկայացնող Մարկ Պետրովսկու հետ ու զիջել համառ ու հավասար պայքարում: Ընդ որում, առաջին ռաունդում Չալոյանը նույնիսկ նոկդաունի է ենթարկել մրցակցին:
Աշխարհի առաջնությունից Հայաստանը կվերադառնա երկու մեդալով: Մեր երկրի համար մեկ բրոնզ էլ նվաճել էր Հովհաննես Բաչկովը։

Боксер Давид Чалоян стал серебряным призером чемпионата мира
В финале чемпионата мира 24-летний армянский боксер решением судей уступил чемпиону России 2021-го года Марку Петровскому - 1։4, причем он отправил соперника в нокаут. Об этом сообщает Федерация бокса Армении.
Стоит отметить, что еще в первом раунде армянский боксер получил рассечение брови и до конца боксировал с периодически кровоточащей раной. Чалоян, который в этом сезоне завоевал также бронзовую медаль чемпионата мира среди военнослужащих, стал первым в истории армянским боксером-супертяжеловесом, достигшим финала мирового первенства.
Вторую на этом первенстве медаль Армении принес Ованес Бачков, занявший 3 место в весовой категории до 63,5 кг.