06.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 2177 մարդ, մահացել է 55 հիվանդ
Հայաստանում նոյեմբերի 5-ին կատարվել է 10 հազար 469 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2177 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 2283 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 55 դեպք: Նրանցից 9-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 6-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 319 016 դեպք, որոնցից 279 148 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 31 908 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6628 մահվան դեպք է արձանագրվել:Մահվան ևս 1332 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

06.11. 2021. За сутки в Армении подтверждено 2 177 новых случаев заражения коронавирусом, скончались 55 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 2 177 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 10 469 тестах), выздоровели 12 283 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 55 человек, у 9 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1332.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 6 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 319 016. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 279 148. Число случаев с летальным исходом составило 6 628.
С начала пандемии в Армении скончались 7960 человек с коронавирусом. На данный момент получают лечение 31 908 пациентов.