«Տաշիր պիցցա»-ից օգտված, աղիքային վարակով հոսպիտալացված քաղաքացիների թիվը հասել է 98-ի
«Տաշիր պիցցա» պիցցերիաների կետերից օգտված և «աղիքային վարակին» բնորոշ ախտանշաններով հոսպիտալացված քաղաքացիների թիվը հասել է 98-ի: Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից։
Նոյեմբերի 6-ի ժամը 9:00-ի դրությամբ հոսպիտալացվածներից 53-ը բուժօգնություն է ստանում Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոնում, որոնցից 13-ը՝ մինչև 18 տարեկան են:
32 քաղաքացի բուժօգնություն է ստանում «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոնում, որոնցից 1 –ը՝ մինչև 18 տարեկան, 11-ը՝ Միքայելյան վիրաբուժության ինստիտուտում, 2-ը՝ Մարտունու բժշկական կենտրում։
Պացիենտներից 3-ի առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, մյուսներինը՝ բավարար: Նրանցից 1-ը դուրս է գրվել:

Число госпитализированных с отравлением в пунктах питания «Ташир Пицца» достигло 98
Число граждан, посетивших заведения «Ташир Пицца» и госпитализированных с симптомами, присущими «кишечной инфекции», достигло 98-ми, сообщает Министерство здравоохранения.
По положению на 9:00 6-го ноября 53 госпитализированных проходят лечение в Наццентре инфекционных заболеваний, из них 13 – в возрасте до 18-ти лет».
32 человека лечатся в Республиканском медцентре «Армения», из них 1 – до 18-ти лет. 11 пациентов находятся в Институте хирургии Микаеляна, 2 – в медцентре Мартуни.
Состояние здоровья трех больных оценивается как средней тяжести, остальных – удовлетворительное. Один из них выписан.