08.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 810 մարդ, մահացել է 35 հիվանդ
Հայաստանում նոյեմբերի 7-ին կատարվել է 6 220 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 810 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1916 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 35 դեպք: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 8-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 321 243 դեպք, որոնցից 282 866 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 30 340 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6700 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1337 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

08.11. 2021. За сутки в Армении подтверждено 810 новых случаев заражения коронавирусом, скончались 35 человек
12:25 08/11/2021
За минувшие сутки в Армении подтверждено 810 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6 220 тестах), выздоровели 916 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 35 человек, у 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1337.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 8 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 321 243. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 282 866. Число случаев с летальным исходом составило 6700.
С начала пандемии в Армении скончались 8037 человек с коронавирусом. На данный момент получают лечение 30 340 пациентов.