Սոֆյա Հովսեփյանը՝ Փաշինյանին. Զինվորների համար վրանները դո՞ւք եք գնել
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության նախկին պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանը, արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի՝ երեկված հարցազրույցում հնչեցրած հայտարարությանը, գրում է.
««Իմ՝ վարչապետ դառնալուց հետո չի եղել գեթ մի դեպք, որ բանակն ասի՝ էսինչ բանը մեզ պետք է, ու մենք ասենք՝ փող չկա: Ու էդքան շահարկվող ՍՈՒ-30-ները դրա վառ ապացույցն են»,- «Հանրային»-ի հարցազրուցավար Պետրոս Ղազարյանի հետ հարցազրույցի ժամանակ ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Էս լու՞րջ: Կլինի ես ասեմ ի՞նչ է պետք:  Գուցե էդ դեպքում մի քիչ ես էլ իմ վաստակը ու իմ նման լիքը մարդ իրենց վաստակածը խնայեն:
Վրանները դուք եք գնել, ամրաշինական աշխատանքները դուք եք արել , ջերմադիտակներ ու գիշերային տեսահսկման սարքեր դուք եք գնել , զրահաբաճկոնների մասին էլ չասեմ:

Софья Овсепян – Пашиняну: Палатки для солдат вы покупали?
Бывший депутат фракции НС «Мой шаг» Софья Овсепян в связи с заявлением Пашиняна в интервью Общественному телевидению пишет:
««После моего избрания премьер-министром не было ни одного случая, чтобы армия сказала, что нам нужно вот это, и мы бы сказали: денег нет. И муссируемые СУ-30 – яркое доказательство этому»,- в эфире Общественного телевидения во время интервью с Петросом Казаряном сказал премьер-министр РА Никол Пашинян.
Серьезно? Можно, я скажу, что нужно? Может, тогда я и многие люди, подобно мне, сэкономят свой заработок.
Палатки вы купили, укрепительные работы вы сделали, тепловизоры и приборы ночного видения вы купили, уже не говорю о бронежилетах.
Было бы уместно, чтобы вы помолчали и не говорили об этом, чтобы и мы тихо-молча закрывали наши кредиты».