«Հրապարակ». Խաղաղապահներն Արցախ մուտք գործելու մեկամյակի կապակցությամբ որոշել են մեծ միջոցառում կազմակերպել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մեկ տարի առաջ ստորագրած կապիտուլյացիոն փաստաթղթի համաձայն, նոյեմբերի 9-ին ռուս խաղաղապահների բրիգադը ստանձնեց Արցախի Հանրապետության պաշտպանությունը։
Խաղաղապահներն Արցախ մուտք գործելու մեկամյակի կապակցությամբ որոշել են մեծ միջոցառում կազմակերպել, ՌԴ ՊՆ-ն մոտ 200 մեդալ է թողարկել, որոնք իր հետ կբերի ՌԴ հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ Ռուստամ Մուրադովը և կհանձնի «աչքի ընկած խաղաղապահներին»։ Նա այսօր կժամանի Հայաստան, իսկ վաղն առավոտյան կուղևորվի Արցախ, որտեղ նոյեմբերի 10-ին տեղի կունենա մեդալների հանձնման արարողությունը»։

«Грапарак»: Миротворцы решили организовать крупное мероприятие по случаю годовщины размещения в Арцахе
13:04 09/11/2021
Газета «Грапарак» пишет, что согласно подписанному год назад документу о капитуляции, 9 ноября бригада российских миротворцев приступила к защите Республики Арцах.
«Министерство обороны России по случаю годовщины размещения в Арцахе решило организовать мероприятие, выпустило около 200 медалей, которые привезет заместитель командующего Южного военного округа Рустам Мурадов и вручит "отличившимся миротворцам".
Сегодня он прибудет в Армению, а завтра утром отправится в Арцах, где 10 ноября состоится церемония вручения наград», - пишет газета.