Արդեն ունենք որոշակի պատկեր՝ խնդրի բացահայտման հետ կապված․ «Տաշիր պիցցա»
«Տաշիր պիցցան», անդրադառնալով աղմկահարույց հայտնի թունավորման դեպքերին, հայտարարություն է տարածել հաճախորդների համար, որում ասվում է․
«Ցանկանում ենք Ձեզ տեղեկացնել, որ մեր և համապատասխան գերատեսչական մարմինների համատեղ օպերատիվ աշխատանքների արդյունքում արդեն ունենք որոշակի պատկեր՝ խնդրի բացահայտման հետ կապված։
ՀՀ Առողջապահության նախարարության և Սննդի անվտանգության տեսչական մարմնի պաշտոնական հայտարարությունից հետո Ձեզ հնարավորինս շուտ  կտեղակացնենք մեր մասնաճյուղերի վերաբացման մասին։ Մեզ համար առաջնահերթություն է մեր հաճախորդների առողջությունը։ Շնորհակալ ենք աջակցության և համբերատարության  համար»։

У нас уже есть определенная картина в связи с решением проблемы - «Ташир пицца»
Сеть пиццерий «Ташир пицца» в связи со скандальными случаями отравления выступила с заявлением, в котором говорится:
«Сообщаем Вам, что в результате нашей оперативной работы с соответствующими инспекционными органами у нас уже есть определенная картина в связи с решением проблемы.
После официального заявления Министерства здравоохранения РА и Инспекционного органа по безопасности пищевых продуктов мы сообщим Вам о возобновлении работы наших филиалов. Для нас приоритетом является здоровье наших посетителей. Благодарим за поддержку и проявленное терпение».