09.11.2021. Կորոնավիրուսով 67 հիվանդ է մահացել
Հայաստանում նոյեմբերի 8-ին կատարվել է 9152 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1121 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 2191 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 67 դեպք: Նրանցից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 9-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 322 364 դեպք, որոնցից 285 057 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 29 203 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6762 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1342 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

09.11.2021. В Армении подтвержден 1121 новый случай заражения COVID-19, скончались 67 человек
За минувшие сутки в Армении подтвержден 1121 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 9152 тестах), выздоровел 2191 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 67 человек, у 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1342.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 9 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 322 364. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 285 057. Число случаев с летальным исходом составило 6762.