«Հրապարակ». ԱԺ ընդդիմադիր խմբակցությունները հանդես են եկել հրատապ նիստ հրավիրելու նախաձեռնությամբ
«Ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունները նոյեմբերի 16-ին հրատապ նիստ հրավիրելու նախաձեռնությամբ են հանդես եկել՝ «Ռազմագերիների, պատանդների, անհայտ կորածների և պահվող այլ անձանց ճակատագրի պարզման և հայրենիք վերադարձնելու խնդիրները» հասարակական հետաքրքրություն ներկայացնող թեմայով:
Պատգամավորները համապատասխան թվով ստորագրություն են ներկայացրել ԱԺ ղեկավարությանը և պահանջում են, որ հերթական նիստերի երեքշաբթի օրվա երկրորդ հիմնական նիստում կազմակերպվի հրատապ քննարկումը:
Խորհրդարան են հրավիրում Նիկոլ Փաշինյանին, ԱԱԾ տնօրենին, արտգործնախարարին: Նկատենք, որ տևական ժամանակ է, ինչ ընդդիմադիրները նման ձևաչափով փակ քննարկումներ են հրավիրում, սակայն իշխանությունն այդ քննարկումներին է գործուղում երկրորդ էշելոնի պաշտոնյաների, որոնք չեն կարողանում բավարարել պատգամավորների հետաքրքրությունները, քանի որ լավ տեղեկացված չեն իրերի վիճակից»։

«Грапарак»: Оппозиционные фракции выступили с инициативой созвать срочное заседание
Оппозиционные фракции «Армения» и «Честь имею» выступили с инициативой созвать 16 ноября срочное заседание для обсуждения судьбы военнопленных, заложников, без вести пропавших и удерживаемых других лиц и их возвращении на родину, пишет газета «Грапарак».
«Депутаты представили руководству Национального Собрания необходимое количество подписей и требуют, чтобы срочное обсуждение было организовано на основном заседании парламента во вторник.
В парламент будут приглашены Никол Пашинян, директор Службы национальной безопасности и министр иностранных дел. Отметим, что уже длительное время оппозиционеры созывают закрытые обсуждения в таком формате, однако власти отправляют на эти обсуждения должностных лиц второго эшелона, которые не могут полноценно ответить на вопросы депутатов, поскольку недостаточно информированы о состоянии дел», - пишет газета.