Հայտարարվել է ԵՊՀ ռեկտորի թափուր պաշտոնի համալրման բաց մրցույթ
«Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհուրդը ԵՊՀ կառավարիչ-ռեկտորի (այսուհետ՝ ռեկտորի) թափուր պաշտոնի համալրման համար հայտարարում է բաց մրցույթ:
Մրցույթին կարող են մասնակցել գիտական աստիճան և առնվազն 5 տարվա ակադեմիական ու գիտական գործունեության ստաժ ունեցող անձինք: Այս մասին հայտնում են ԵՊՀ-ից։
Ռեկտորի թափուր պաշտոնի համալրման մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը և այլ մանրամասներ՝ այստեղ:
ԵՊՀ ռեկտորի թափուր պաշտոնի հավակնորդների առաջադրման, ընտրությունների անցկացման և ռեկտորի նշանակման կարգը սահմանվում է «Երևանի պետական հա­մալ­սարան» հիմնադրամի ռեկտորի ընտրության կանո­նա­կարգով, որը տեղադրված է ԵՊՀ ինտերնետային պորտալի «Փաս­տաթղթեր» բաժնում (documentation.ysu.am):

Объявлен открытый конкурс на замещение вакантной должности ректора ЕГУ
Совет попечителей Фонда «Ереванский государственный университет» объявил открытый конкурс на замещение вакантной должности ректора ЕГУ.
Как сообщают из ЕГУ, в конкурсе могут принять участие лица, имеющие ученую степень и не менее 5 лет академической и научной деятельности.
Документы и другие подробности, необходимые для участия в конкурсе на замещение вакантной должности ректора смотри по следующей ссылке:
Порядок выдвижения претендентов на вакантную должность ректора ЕГУ, проведения выборов и назначения ректора определяется регламентом выбора ректора Фонда «Ереванский государственный университет», который размещен на сайте ЕГУ в разделе «Документы» (documentation.ysu.am).