ՌԴ ՊՆ․ Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունն ադրբեջանական և հայկական կողմերի հետ հետաքննում է Շուշիի միջադեպը
Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունն հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է, որ ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի պատասխանատվության գոտում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում։
«Նոյեմբերի 8-ին, ժամը 13.40-ին (Մոսկվայի ժամանակով) Շուշիի շրջանում ադրբեջանական կողմից կրակ է բացվել Լեռնային Ղարաբաղի չորս հոգանոց բանվորների վրա, ինչի հետևանքով երեք մարդ վիրավորվել է, մեկը՝ զոհվել։ Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունն ադրբեջանական և հայկական կողմերի հետ հետաքննում է միջադեպը»,-նշում է ՌԴ ՊՆ-ն։
Ասվում է, որ ռուս խաղաղապահները երեք երթուղիներով պարեկություն են իրականացրել Մարտակերտի, Մարտունու և Շուշիի շրջաններում։
Քսանյոթ դիտակետերում ռուս խաղաղապահներն իրականացնում են իրավիճակի շուրջօրյա դիտարկում և վերահսկում հրադադարի ռեժիմի պահպանումը։

The command of the Russian peacekeeping contingent in Nagorno-Karabakh along with Armenian and Azerbaijani sides is investigating the details of the incident on November 8 near Shushi, the Russian Defense Ministry reported in its daily bulletin.
"On November 8, at 13.40 Moscow time, a fire from the Azerbaijani side was opened at a group of four workers from Nagorno Karabakh as a result of which three people were injured, another one killed. “The command of the Russian peacekeeping contingent, together with the Armenian and Azerbaijani sides, is conducting an investigation," the statement issued by the ministry said.