ՌԴ ՊՆ․ Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունն ադրբեջանական և հայկական կողմերի հետ հետաքննում է Շուշիի միջադեպը
Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունն հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է, որ ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի պատասխանատվության գոտում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի մեկ խախտում։
«Նոյեմբերի 8-ին, ժամը 13.40-ին (Մոսկվայի ժամանակով) Շուշիի շրջանում ադրբեջանական կողմից կրակ է բացվել Լեռնային Ղարաբաղի չորս հոգանոց բանվորների վրա, ինչի հետևանքով երեք մարդ վիրավորվել է, մեկը՝ զոհվել։ Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունն ադրբեջանական և հայկական կողմերի հետ հետաքննում է միջադեպը»,-նշում է ՌԴ ՊՆ-ն։
Ասվում է, որ ռուս խաղաղապահները երեք երթուղիներով պարեկություն են իրականացրել Մարտակերտի, Մարտունու և Շուշիի շրջաններում։
Քսանյոթ դիտակետերում ռուս խաղաղապահներն իրականացնում են իրավիճակի շուրջօրյա դիտարկում և վերահսկում հրադադարի ռեժիմի պահպանումը։

МО РФ: Командование российского миротворческого контингента совместно с азербайджанской и армянской сторонами ведет расследование инцидента в Шуши
Министерство обороны РФ распространило сообщение, в котором говорится, что в зоне ответственности российского миротворческого контингента зафиксировано одно нарушение режима прекращения огня.
«В 13.40 (мск) 8 ноября в районе Шуши с азербайджанской стороны осуществлен обстрел группы рабочих Арцаха из четырех человек, в результате которого три человека получили ранения, а один был убит. Командованием российского миротворческого контингента совместно с азербайджанской и армянской сторонами ведется расследование инцидента.
Российскими миротворцами проведено патрулирование по трем маршрутам в Мардакертском, Мартунинском и Шушинском районах.
Отмечается, что на двадцати семи наблюдательных постах российскими миротворцами ведется круглосуточный мониторинг обстановки и контроль за соблюдением режима прекращения огня.