Իշխանությունը ժողովրդի թիկունքում բանավոր գործարքների է գնում թշնամի երկրի հետ. Գեղամ Մանուկյան
«Եռակողմ հանդիպումների մասին հայտարարությունների ֆոնին իշխանությունը փորձում էր հպարտանալ, որ որևէ փաստաթուղթ չի ստորագրել, բայց այն, ինչ երեկ տեղի ունեցավ հստակ փաստում է, որ նա ոչ թե որևէ փաստաթուղթ չի ստորագրում, այլ  ժողովրդի, ԱԺ-ի թիկունքում բանավոր գործարքների է գնում թշնամի երկրի հետ»,- Աժ-ում հրավիրված Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտակարգ նիստի ժամանակ հայտարարեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը:
Պատգամավորը նկատեց, որ Հ1-ի լուրերի հիմնական թողարկման ժամանակ ԱԽՔ-ը հազվադեպ է գնում, և շեշտեց, որ նախորդ օրը եթերում Արմեն Գրիգորյանը իմիջայլոց ասում է՝ Գորիս-Կապան ճանապարհին ադրբեջանական հենակետ ու մաքսակետ է դրվում:
Մանուկյանի խոսքով, ԱԽՔ-ը լեզվի սայթաքումով հայտնել է՝ Հայաստանի իշխանությունները տեղյակ են եղել, որ Ադրբեջանը նման քայլի է գնալու:
Ընդդիմադիր պատգամավորը նկատեց, որ ադրբեջանական հենակետերի և մաքսակետի տեղադրման օրը ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչը հրապարակային ասում է՝ Տաթև-Կապան ճանապարհն արդեն պատրաստ է:
«Փաստ է, որ ՀՀ իշխանությունը հերթական անգամ հանրությունից գաղտնի գործարք է իրականացրել ի վնաս Հայաստանի տարածքային ամբողջականության»,- հայտարարեց Մանուկյանը և շեշտեց, որ դրանով խիստ վտանգվել է Սյունիքը:

Власть за спиной народа идет на устные сделки с врагом – Гегам Манукян
«На фоне заявлений о трехсторонних встречах власть пыталась гордо показатвь, что какого-либо документа не подписывала, но то, что случилось вчера, четко констатирует, что власть не подписывает документы, а за спиной народа и НС идет на устные договоренности с врагом»,- на срочном рабочем обсуждении постоянной парламентской комиссии по защите прав человека и общественных вопросов сказал депутат фракции «Армения» Гегам Манукян.
Депутат отметил, что на выпуске основных новостей Общественного телевидения секретарь Совбеза редко бывает, и подчеркнул, что накануне в эфире Армен Григорян между словом сказал, что на дороге Горис-Капан будут установлен азербайджанский таможенный пункт.
По словам Манукяна, секретарь СБ фактически сообщил, что власти Армении были проинформированы, что Азербайджан собирается на такой шаг.
Оппозиционный депутат заметил, что в день установления азербайджанских опорных пунктов и таможенного пункта представитель РА публично заявляет, что дорога Татев-Капан уже готова.
«Факт, что власть Армении в очередной раз втайне от общественности пошла на сделку во вред территориальной целостности Армении»,- заявил Манукян и добавил, что этим шагом поставила Сюник перед большой опасностью.