Կառավարության մոտից բերման ենթարկված քաղաքացիներին տեղափոխող ոստիկանական մեքենան վթարի է ենթարկվել
«Հանրապետության Հրապարակից ապօրինի առևանգված քաղաքացիներին Շենգավիթ բաժին տեղափոխող ոստիկանական մեքենան վթարի է ենթարկվել։ Վթարը լուրջ չէ, սակայն վնասվել է ընկեր Իգոր Սարգսյանի ոտքը ( նա ողջ պատերազմի ընթացքում համակարգել է դաշնակցական վաշտերի աշխատանքը), նրա համար շտապօգնություն է կանչվել։ Էրեբունու բաժնում այս պահին գտնվում է 6 քաղաքացի։
Կենտրոնի բաժում 8 քաղաքացի է։ Ընկեր Հակոբ Դաշյանի ինքնազգացողությունն է վատացել, նա տեղափոխվել է հիվանդանոց։
Ես, Ագնեսա Խամոյանը և Գեղամ Նազարյանն այցելել ենք Էրեբունու ոստիկանական բաժանմունքում գտնվող 2 քաղաքացու։ Այստեղ ամեն ինչ հարաբերականորեն կարգին էր։
Կանխելով բոլոր հարցերը՝ այս հարցը լուծվելու է, երբ մեզ (այդ թվում այսպիսի քայլերով) հաջողվի ձևավորել համապատասխան մթնոլորտ»։

Перевозившая подвергнутых приводу с Площади Республики граждан полицейская машина попала в ДТП
«Полицейская машина, перевозившая незаконно похищенных с Площади Республики граждан в отделение Шенгавита, попала в ДТП. Авария – несерьезная, однако повреждена нога у Игоря Саркисяна (всю войну он координировал работу отрядов АРФД), для него была вызвана скорая помощь. На данный момент в отделении Эребуни находятся 6 граждан.
В центральном отделении – 8 граждан. Ухудшилось самочувствие Акопа Дашяна, его доставили в больницу.
Я, Агнесса Хамоян и Гегам Назарян посетили 2 граждан в отделении полиции Эребуни. Здесь все было относительно нормально.
Предотвращая все вопросы: этот вопрос будет решен, когда нам (в том числе с помощью таких шагов) удастся сформировать соответствующую атмосферу».