Ամերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթն իրեն անվանել է երիտասարդ Վլադիմիր Պուտին։ Լենտա.ռու-ի հաղորդմամբ, երաժիշտն իրեն համեմատել է Ռուսաստանի նախագահի հետ Drink Champs շոուի ժամանակ։
Երաժիշտը նշել է, որ համագործակցում է Gap-ի, Adidas-ի հետ և մեծ ազդեցություն ունի բրենդների վրա։ «Ես գիտակցեցի, որ նման եմ Վլադիմիրին, երբ հասկացա, որ մշակույթը նավթ է: Մշակույթը էներգիա է։ Իսկ ես եղել եմ մշակույթի արքան վերջին 20 տարում և կշարունակեմ լինել մշակույթի արքան առաջիկա 2000 տարիներին»,- ասել է Ուեսթը:
Հաղորդավարները մի քանի անգամ ընդհատել են արտիստին ու ծիծաղել այս համեմատության վրա։ Նրանք ճշտել են՝ իսկապե՞ս ռեփերն իրեն համեմատում է ՌԴ նախագահի հետ։

«Я молодой Владимир»: Канье Уэст сравнил себя с Путиным
Американский рэпер Канье Уэст назвал себя молодым Владимиром Путиным. Музыкант сравнил себя с президентом России в ходе шоу Drink Champs, опубликованного на YouTube-канале Revolt.
Как пишет Лента.Ру, музыкант заявил, что сотрудничает с Gap, Adidas и оказывает большое влияние на бренды. «Я осознал, что я как Владимир [Путин], когда понял, что культура — это нефть. Культура — это энергия. А я король культуры в последние 20 лет и продолжу быть им следующие 2000 лет», — сказал Уэст.
Ведущие шоу несколько раз перебили артиста и посмеялись над этим сравнением. Они уточнили, действительно ли рэпер сравнивает себя с российским президентом.