Քանաքեռում սպանված Տյուշի որդիները ձերբակալված են
Քանաքեռում երեկ տեղի ունեցած աղմկահարույց սպանությունների՝ Արթուր Ղազարյանի՝ «Քանաքեռցի Տույի», ԱԺ նախկին պատգամավոր Արտուշ Սիմոնյանի՝ «Տյուշի» և ևս երկու անձի,  դեպքերի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալված է 5 անձ, այդ թվում՝ Տյուշի բոլոր չորս որդիները։ Ձերբակալվածներից մեկը 19-ամյա երիտասարդ է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնել են ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Հիշեցնենք, որ ժամը 02.40-ի սահմաններում զինված ընդհարում է տեղի ունեցել ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Արտուշ Սիմոնյանի տանը, որի հետեւանքով 4 անձ սպանվել է, նրանց թվում՝ տանտերը։ Սպանվածների մեջ է նաև քրեական հեղինակություն համարվող Քանաքեռցի Տույը։
«Փաստինֆո»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ կողմերի միջեւ առկա տարաձայնությունների քննարկման ժամանակ առաջինը կրակել է քրեական հեղինակությունը՝ Քանաքեռցի Տույը, որն այս ընտրություններում, ըստ շրջանառվող տեղեկությունների, հանդես է եկել որպես Նիկոլ Փաշինյանի թիմի անդամ՝ աշխատելով ՔՊ-ի օգտին։ Իսկ կրակոցներն արձակվել են Արայիկ Հարությունյանի կողմից պարգեւատրված զենքով։ Այնուհետեւ՝ Ա.Սիմոնյանի որդին ավտոմատով կրակոցներ է արձակել Տույի ու նրա մարդկանց ուղղությամբ։

Задержаны сыновья убитого в Канакере Тюша
В рамках уголовного дела, возбужденного по факту убийства криминального авторитета «Канакерци Туя», бывшего депутата парламента Армении Артуша Симоняна (Тюш) и еще двух человек задержаны 5 человек, в том числе все четверо сыновей Тюша. Один из задержанных – 19-летний юноша. Об этом «ФактИнфо» сообщили в Следственном комитете Армении.
Напомним, накануне в 02:40 произошел вооруженный инцидент в доме Артуша Симоняна, в результате которого были убиты 4 человека, в том числе криминальный авторитет «Канакерци Туй» и хозяин дома.
По данным «ФактИнфо», первым в ходе разборки, возникшей на почве разногласий между сторонами, выстрелил криминальный авторитет «Канакерци Туй», который на текущих выборах, согласно муссируемым сведениям, выступал в качестве члена команды Никола Пашиняна и работал в пользу ГД. А выстрелы были произведены из оружия, подаренного Араиком Арутюняном. Затем сын А. Симоняна открыл огонь из автомата по «Тую»  и людям из его окружения. При перестрелке были убиты 4 человека. Двое из них скончались на месте, еще двое – в больнице.