Հայաստանում նոյեմբերի 11-ին կատարվել է 11 հազար 431թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1309 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 2044 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 78 դեպք, որից 8-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 12-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 326 830 դեպք, որոնցից 289 900 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 28 625 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 6937 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1368 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

12.11. 2021. За сутки в Армении подтверждено 1309 новых случаев заражения коронавирусом, скончались 78 человек
11:44 12/11/2021
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1309  новых случаев заражения коронавирусом (при проведенном 11 431 тесте), выздоровели 2044 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 78 человек, у 8 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
Число таких случаев составляет 1368.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 12 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 326 830. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 289 900. Число случаев с летальным исходом составило 6937.
С начала пандемии в Армении скончались 8305 человек с коронавирусом. На данный момент получает лечение 28 625 пациентов.
В общей сложности было проведено 2 227 063 тестирования.