«Հրապարակ». Ինչքան երկրի գործերը վատանում են, այնքան իշխանության գործերը լավանում են
«Նախօրեին իշխող կուսակցությունը ՏԻՄ ընտրությունների համար դրամահավաք է կազմակերպել մայրաքաղաքի գերթանկարժեք ռեստորաններից մեկում՝ «Լիվինգսթոնում»։ Ինչքան երկրի գործերը վատանում են, այնքան իշխանության գործերը լավանում են, բայց նաև չեն հրաժարվում ավել «պատառից»:
Դրամահավաքին ներկա են եղել իշխանության մեծ թվով ներկայացուցիչներ, օլիգարխիան բացակայել է։ Չբացառեցին, որ նրանք փոխանցումով են աջակցել, այլ ոչ թե ուղղակի ներկայությամբ:
Ներկա է եղել միայն Խաչատուր Սուքիասյանը։ Դրամահավաքի գործը դրված է եղել Տիգրան Ավինյանի վրա, բայց միջոցառման ավարտին չի հայտարարվել, թե որքան գումար է հավաքվել։ ՔՊ-ականները կարծում են՝ կիսով չափ պակաս կլինի, քան ԱԺ ընտրություններին։ Վերջում ֆուրշեթ է եղել, հնչել է ֆոնային երաժշտություն»։

«Грапарак»: Чем хуже обстоят дела в стране, тем лучше идут дела у власти
Газета «Грапарак» пишет, что правящая партия «Гражданский договор» организовала позавчера сбор средств в одной из самых дорогих ресторанов столицы «Ливингстон». Чем хуже обстоят дела в стране, тем лучше идут дела у власти, но при этом они не отказываются от «лишнего куска».
«На сборе средств присутствовали представитель власти, олигархии не было. Не исключается, что они просто перечислили финансовые средства, чтобы не показываться там. Из бизнесменов присутствовал только Хачатур Сукиасян.
Организация сбора пожертвований была возложена на Тиграна Авиняна, однако в конце мероприятия так и не было объявлено, сколько средств собрано. Представители «Гражданского договора» считают, что на половину меньше чем на парламентских выборах. Был организован фуршет, звучала фоновая музыка», - пишет газета.