«Հրապարակ». Իշխանությունը վտանգավոր համայնքներում յուրայիններին նշանակել է ԺՊ-ներ
«Նոյեմբերի 11-ին լրացել է Արարատի մարզի մի շարք համայնքապետերի պաշտոնավարման ժամկետը, իշխանությունը վտանգավոր համայնքներում յուրայիններին նշանակել է ԺՊ-ներ, որ վարչական լծակները դեկտեմբերի 5-ի ընտրություններին օգտագործեն հօգուտ ՔՊ-ի։
Նախ չեզոքացրել են Գարիկ Սարգսյանի հիմնական մրցակցին՝ Սիսավանի համայնքապետ Սպարտակ Թարթիկյանին, որն առաջադրվել է Վեդիում՝ «Իմ հզոր համայնք» կուսակցության ցուցակով։
Թարթիկյանի փոխարեն ԺՊ են նշանակել նախկին համայնքապետին, որի կինը դպրոցի տնօրենն է։ Վեդիում դեռ չեն նշանակել, թեկնածուն երբեմնի կարկառուն ՀՀԿ-ական Կառլեն Հակոբյանի որդին է: Իսկ Հակոբյանը Ֆիրդուս Զաքարյանի կուսակցության անդամ է։ Զաքարյանն Արարատի թեկնածուներից է: Լրացել է նաև Ոսկետափի, Այգեվանի, Դաշտաքարի համայնքապետերի ժամկետը, սակայն այստեղ վտանգ չեն տեսնում` նրանք դեռ կմնան»։

«Грапарак»: Власти назначили в опасных общинах и.о. руководителей своих людей
Газета «Грапарак» пишет, что 11 ноября истек срок пребывания в должности ряда руководителей общин Араратской области. Власти назначили в опасных общинах своих людей исполнителями обязанностей, чтобы на выборах в органы местного самоуправления 5 декабря использовать административные рычаги в пользу партии «Гражданский договор».
«Сначала нейтрализовали основного конкурента Гарика Саркисяна – руководителя общины Сисаван Спартака Тартикяна, который баллотируется в Веди по списку партии «Моя сильная община».
Вместо Татикяна назначен и.о. бывший руководитель общины, супруга которого является директором школы. В Веди пока не назначен и.о., кандидат – сын бывшего члена Республиканской партии Армении Карлена Акопяна. А Акопян является членом партии Фирдуса Закаряна. Закарян – из кандидатов Арарата. Истек также срок руководителей общин Воскетап, Даштакар, однако власти не видят здесь опасности для себя. Они пока останутся на должностях», - пишет газета.