Շուշիի մոտակայքում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով ադրբեջանցիներ են վիրավորվել
Ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից օկուպացրած Շուշիի մոտ օրեր առաջ ադրբեջանցու կրակոցից սպանված 22-ամյա երիտասարդի եղբոր` նետած նռնակի հետևանքով վնասվածքներ են ստացել երեք ադրբեջանցի զինվորներ։ Թիվը հրապարակում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
«Սերժանտ Հաֆիզ Նասիբովը և մյուսները (ընդհանուր առմամբ երեք հոգի) տարբեր ծանրության մարմնական վնասվածքներ են ստացել»,- գրում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի դատախազությանը։
Նշենք, որ դեպքի արդյունքում ԱՀ քաղաքացիների շրջանում վիրավորներ և տուժածներ չկան։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 8-ին, ժամը 15.00-ի սահմաններում, Շուշի քաղաքի մերձակա խաչմերուկում ադրբեջանցի զինծառայողի կողմից կրակոցներ են արձակվել ջրատար խողովակների վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնող՝ «Ջրմուղ կոյուղի» ՓԲԸ աշխատակիցների վրա: Կրակոցների հետևանքով մեկը տեղում մահացել է, իսկ երեք հոգի հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել են հանրապետական բժշկական կենտրոն: Վերջիններս վիրավորումը ստացել են կրծքավանդակի և պարանոցի հատվածում։

В результате инцидента возле Шуши ранены азербайджанцы
Из-за инцидента с гранатой, брошенной братом убитого несколько дней назад азербайджанцем возле Шуши (оккупированная Азербайджаном в ходе третьей карабахской войны культурная столица Республики Арцах. – Ред.) 22-летнего арцахца, пострадали трое азербайджанцев. Эту цифру публикуют азербайджанские СМИ со ссылкой на совместное заявление Генеральной прокуратуры и министерства внутренних дел Азербайджана.
«В результате пострадали азербайджанский военнослужащий сверхсрочной службы Хафиз Насибов и другие лица (всего трое человек)», – указывают азербайджанские СМИ.
Отметим, вследствие инцидента у блокпоста в Шуши среди граждан Арцаха раненых и пострадавших нет.
Напомним, 8 ноября, около 15:00, военнослужащий ВС Азербайджана с перешедших под их контроль территорий пробрался на местность «Шушии так» («Под Шуши») на автодороге Шуши-Бердзор Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики), из огнестрельного оружия произвел несколько выстрелов в направлении граждан Арцаха, ремонтировавших водопровод. Житель Степанакерта Мартик Еремян (1998 года рождения), получивший огнестрельное ранение в голову, скончался на месте. Геворг Мелкумян, Гагик Казарян и Армен Саркисян получили огнестрельные ранения и были госпитализированы.