Արսեն Բաբայան. Անհրաժեշտ է, որ ընդդիմությունն իր մեջ ուժ գտնի և խոստովանի այդ սխալները
«Խորհրդարանական ընտրություններից առաջ բոլոր օբյեկտիվ հարցումներն ու հետազոտությունները փաստում էին, որ իշխանությունն ունի առավելագույնը 30 տոկոս վստահություն (20-25% + 5-10% վարչական ռեսուրս), սակայն քվեարկության արդյունքն արձանագրեց 54%:
Այսպիսի շեղում նախկինում չէր գրանցվել:
ՏԻՄ ընտրություններում խոշոր քաղաքաների քվեարկության արդյունքներն արձանագրում են, որ նշված հետազոտություններն ու հարցումները ճիշտ էին:
Անհրաժեշտ է խորը վերլուծել և արձանագրել այն սխալներն ու պատճառները, որոնց հետևանքներն այս իշխանությանը բերեցին 54% ձայն:
Անհրաժեշտ է, որ ընդդիմությունն իր մեջ ուժ գտնի և խոստովանի այդ սխալները:
Շնորհավորում եմ Կապանի նորընտիր քաղաքապետ պարոն Փարսյանին: Շնորհավորում եմ, որ Դուք կարողացաք վերլուծել, ընդունել և հաղթել»։

Арсен Бабаян: Необходимо, чтобы оппозиция нашла в себе силы и признала эти ошибки.
Член политсовета входящей в состав блока «Честь имею» партии «Родина» Арсен Бабаян на своей странице в соцсети Facebook пишет:
«Перед парламентскими выборами все объективные опросы и исследования свидетельствовали, что уровень доверия к властям составляет максимум 30% (20-25% + 5-10% за счет административного ресурса), но по итогам голосования был зафиксирован результат в 54%.
Подобного отклонения в прошлом не регистрировалось.
На выборах в органы местного самоуправления результаты голосования крупных городов показывают, что упомянутые опросы и исследования были верными.
Необходимо глубоко проанализировать, зафиксировать ошибки и причины, последствия которых принесли этим властям 54% голосов избирателей на парламентских выборах.
Необходимо, чтобы оппозиция нашла в себе силы и признала эти ошибки.
Поздравляю новоизбранного мэра Капана г-на Парсяна. Мои поздравления в связи с тем, что Вы смогли проанализировать ошибки, принять их и победить».