Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում կնշվի Առնո Բաբաջանյանի 100-ամյա հոբելյանը
Արամ Խաչատրյանի ժամանակակից, հռչակավոր և սիրված կոմպոզիտոր Առնո Բաբաջանյանի 100-ամյա հոբելյանը տուն-թանգարանում կնշվի համերգային ծրագրով, հանրահայտ երաժիշտների մասնակցությամբ։
Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանից հայտնում են, որ նոյեմբերի 18-ին  «Երաժշտական հինգշաբթի Խաչատրյանի տանը» համերգաշարի հոբելյանական երեկոյին ելույթ կունենան` դաշնակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկ Մելիքյանը, սոպրանո Արծվիկ Դեմուրչյանը, դաշնակահարուհի Արմինե Գրիգորյանը, ջութակահար Կարեն Շահգալդյանը, Կոմիտասի անվան ազգային լարային քառյակը, մասնակցությամբ` դաշնակահար, ԵՊԿ դոցենտ Նաիրա Հակոբյանի։
Ծրագրում կնչեն Առնո Բաբաջանյանի կամերային ստեղծագործությունները։ Երեկոյի ընթացքում Տուն-թանգարանի համերգասրահում հանդիսատեսը կարող է վայելել նաև կոմպոզիտորներ Էդվարդ Միրզոյանի և Առնո Բաբաջանյանի 100-ամյա հոբելյաններին նվիրված լուսանկարների ցուցահանդեսը (լուսանկարները` տուն֊թանգարանի հավաքածուից)։

Armenian composer Arno Babadjanyan's anniversary to be marked at Aram Khachaturian Museum
Aram Khachaturian Museum is going to celebrate the 100th anniversary of renowned and beloved Armenian composer, Arno Babadjanyan, who is a follower of Aram Khachaturian's composing school, the Museum reported in a statement.
The jubilee concert will take place on November 18, at 19:00 and will feature the series “Musical Thursday in Khachaturian's House”. During the event, Laureate of International Competitions Hayk Melikyan (piano), Artsvik Demurchyan (vocals, soprano), Armine Grigoryan (piano), the pianist of Khachaturian Trio, Karen Shahgaldyan (violin), the violinist of Khachaturian Trio, Komitas National String Quartet will take part in the event.
The program will include Arno Babadjanyan's chamber works: Impromptu, Melody, Vagharshapat Dance, Elegy for piano, six pictures for piano: Improvisation, Folk Song, Toccatina, Intermezzo, Chorale, Sassoun Dance, Vocalise for voice & piano,, Sonata for violin & piano, String quartet Nº 3 dedicated to the Memory of Tchaikovsky.