Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում կնշվի Առնո Բաբաջանյանի 100-ամյա հոբելյանը
Արամ Խաչատրյանի ժամանակակից, հռչակավոր և սիրված կոմպոզիտոր Առնո Բաբաջանյանի 100-ամյա հոբելյանը տուն-թանգարանում կնշվի համերգային ծրագրով, հանրահայտ երաժիշտների մասնակցությամբ։
Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանից հայտնում են, որ նոյեմբերի 18-ին  «Երաժշտական հինգշաբթի Խաչատրյանի տանը» համերգաշարի հոբելյանական երեկոյին ելույթ կունենան` դաշնակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկ Մելիքյանը, սոպրանո Արծվիկ Դեմուրչյանը, դաշնակահարուհի Արմինե Գրիգորյանը, ջութակահար Կարեն Շահգալդյանը, Կոմիտասի անվան ազգային լարային քառյակը, մասնակցությամբ` դաշնակահար, ԵՊԿ դոցենտ Նաիրա Հակոբյանի։
Ծրագրում կնչեն Առնո Բաբաջանյանի կամերային ստեղծագործությունները։ Երեկոյի ընթացքում Տուն-թանգարանի համերգասրահում հանդիսատեսը կարող է վայելել նաև կոմպոզիտորներ Էդվարդ Միրզոյանի և Առնո Բաբաջանյանի 100-ամյա հոբելյաններին նվիրված լուսանկարների ցուցահանդեսը (լուսանկարները` տուն֊թանգարանի հավաքածուից)։

100-летний юбилей Арно Бабаджаняна отметят в доме-музее Арама Хачатряна
К 100-летнему юбилею современника Арама Хачатряна, известного и любимого композитора Арно Бабаджаняна состоится концерт с участием известных музыкантов в доме-музее Арама Хачатряна.
В доме-музее композитора сообщают, что на юбилейном вечере «Музыкальный четверг в доме Хачатряна»18 ноября выступят: пианист, заслуженный артист РА Айк Меликян, сопрано Арцвик Демурчян, пианистка Армине Григорян, скрипач Карен Шахгалдян, Национальный струнный квартет имени Комитаса при участии пианистки, доцента ЕГК Наиры Акопян.
В программе прозвучат камерные произведения Арно Бабаджаняна.
Частью вечера является также фотовыставка, посвященная столетиям Эдварда Мирзояна и Арно Бабаджаняна (фотографии из коллекции дома-музея).