16.11.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 33 նոր դեպք է գրանցվել, 5 հիվանդ մահացել է
Արցախի Հանրապետությունում նոյեմբերի 15-ին կատարվել է 181 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 33 նոր դեպք է գրանցվել: Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 134 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 60-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
Կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով արձանագրվել է 5 մահվան դեպք.
79 և 64- ամյա կանայք, 77, 65 և 49-ամյա  տղամարդիկ մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, որոնց մոտ ախտորշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ:
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 20364 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3203-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

Artsakh confirmed 33 new coronavirus infections in the past 24 hours, the Ministry of Health reported on Tuesday, November 16. In total, 181 Covid-19 tests were performed in the country on November 15.
Currently, 134 coronavirus patients are hospitalized, the ministry said, adding the patients with mild symptoms receive home treatment.There are 20 critically ill and 60 severely ill patients with coronavirus in the country. The health authorities registered 5 Covid-19 deaths over the past day.
An estimated number of 20,364 people have been tested for coronavirus in Artsakh in 2021, with 3,203 of them receiving positive test results.