17.11.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 91 նոր դեպք է գրանցվել, 2 հիվանդ մահացել է
Արցախի Հանրապետությունում նոյեմբերի 16-ին կատարվել է 284 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 91 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 132 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 54-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
Արձանագրվել է 2 մահ: 47-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, վիճակ արգանդի էքստիրպացիայից հետո:
95-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, սուր շնչական անբավարարություն:
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 20648 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3294-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

17.11.2021. В Арцахе выявлен 91 новый случай заражения коронавирусом, 2 человека скончались
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 16 ноября проведено 284 лабораторных обследования, в результате чего выявлен 91 новый случай заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 132 носителя вируса.
Состояние здоровья 20 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 54 – как тяжелое, среди пациентов есть и молодые. При этом пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Зафиксировано 2 случая смерти от коронавируса.
С целью выявления коронавируса в Арцахе в 2021 году были обследованы 20648 граждан, у 3294 из них результаты тестов оказались положительными.