Ադրբեջանցի գերիներին վերադարձնելու վերաբերյալ հրապարակումներն ուղարկվել են զինդատախազություն
Ադրբեջանի ԶՈՒ 6 զինծառայողներին ՀՀ ԶՈՒ-ի կողմից գերի վերցված լինելու և գաղտնի պայմաններում հետ հանձնելու վերաբերյալ հրապարակումները վերհանվել են ՀՀ գլխավոր դատախազությունում իրականացվող ԶԼՄ մշտադիտարկումների շրջանակում:
Գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանի տեղեկացմամբ, դրանք ուղարկվել են վարույթն իրականացնող համապատասխան մարմին՝ Ադրբեջանական ԶՈՒ-երի կողմից ՀՀ պետական սահմանը նոյեմբերի 14-ին ապօրինի հատելու և տարածքային ամբողջականությունը խախտելու դեպքի առթիվ ՀՀ Եղեգնաձորի կայազորի զինվորական դատախազությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 329-րդ հոդվածի 2-րդ մասով և 300.2-րդ հոդվածի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ստուգելու, քննության առարկա դարձնելու համար:

Публикации о тайном возвращении захваченных в плен азербайджанцев направлены в военную прокуратуру
Публикации о захвате вооруженными силами Республики Армения в плен 6 военнослужащих ВС Азербайджана и их возвращении в условиях секретности обратно были выявлены в рамках мониторинга СМИ, проводимого в Генеральной прокуратуре РА.
Как сообщил советник генпрокурора Армении Гор Абрамян, они направлены в соответствующий орган, осуществляющий производство, для проверки и рассмотрения в рамках уголовного дела, возбужденного по части 2 статьи 329 и статьи 300.2 УК РА в военной прокуратуре РА Ехегнадзорского гарнизона по факту незаконного пересечения 14 ноября азербайджанскими ВС государственной границы РА и нарушения территориальной целостности республики.