18.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 1019 մարդ, մահացել է 33 հիվանդ
Հայաստանում նոյեմբերի 17-ին կատարվել է 10 հազար 74 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1019 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1461 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 33 դեպք, որից 3ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 18-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 331 914 դեպք, որոնցից 299 953 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 23 381 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7183 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1397 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

18.11. 2021. За сутки в Армении подтверждено 1019 новых случаев заражения коронавирусом, скончались 33 человека
13:07 18/11/2021
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1019 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 10074 тестах), выздоровел 1461 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 33 человека, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1397.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 18 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 331 914. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 299 953. Число случаев с летальным исходом составило 7183.
С начала пандемии в Армении скончались 8580  человек с коронавирусом. На данный момент получает лечение 23 381 пациент.
В общей сложности было проведено 2 281 212 тестирований.