Նոյեմբերի 16-ին զոհված երեք զինծառայողներ հետմահու պարգևատրվել են
Նոյեմբերի 16-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումների՝ Հայաստանի արևելյան սահմանագոտում հայկական դիրքերի վրա հարձակման ու Սյունիքում ծավալված մարտական գործողությունների հետևանքով զոհված զինծառայողներից երեքը հետմահու պարգևատրվել են։
ՀՀ նախագահի պաշտոնական էջում հրապարակված հրամանագրերի համաձայն,
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախության և անմնացորդ նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության N զորամասի ջոկի հրամանատար, կրտսեր սերժանտ Գուրգեն Աշոտի Սարգսյանը հետմահու պարգևատրվել է Արիության մեդալով:
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախության և անմնացորդ նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության N զորամասի ջոկի հրամանատար, կրտսեր սերժանտ Մերուժան Արթուրի Հարությունյանը հետմահու պարգևատրվել է Արիության մեդալով:
Հայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած խիզախության և անմնացորդ նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության N զորամասի սպա-հոգեբան, ավագ լեյտենանտ Տարոն Ջիվանի Սահակյանը հետմահու պարգևատրել է Մարտական ծառայության մեդալով:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է հաստատված վեց զոհի մասին։
Արցախի ԱԻՊԾ-ն երեկ տեղեկացրեց, որ ադրբեջանական կողմը Շուշիում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի անմիջական միջնորդությամբ, ԱԻ պետական ծառայությանն է փոխանցել նոյեմբերի 16-ին ՀՀ սահմանի արևելյան ուղղությամբ Ադրբեջանի զինված ուժերի իրականացրած հարձակման հետևանքով զոհված 3 հայ զինծառայողի մարմին:

Three Armenian soldiers killed in latest Azerbaijani attack honored with posthumous awards
Three Armenian servicemen, who were killed in the fighting that started after Azerbaijan’s attack on Armenian combat positions along the eastern border section on November 16, were honored with posthumous awards, according to decrees published on the official website of the Armenian president.
In particular, Junior Sergeants Gurgen Sargsyan and Meruzhan Harutyunyan were posthumously awarded the Medal for Courage for their bravery in defending the country’s borders and unwavering dedication.
Senior Lieutenant Taron Sahakyan was posthumously given the Medal for Combat Service for his bravery and dedication to the homeland.
The Defense Ministry of Armenia reported six casualties in border clashes on Friday.
Artsakh’s State Service of Emergency Situations said later that on November 18, through the mediation of the Russian peacekeeping troops, Azerbaijan handed over bodies of three Armenian servicemen killed in the attack to the Armenian side.