23.11.2021. Հայաստանում մեկ օրում կորոնավիրուսից 48 մարդ է մահացել
Հայաստանում նոյեմբերի 22-ին կատարվել է 7366 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 531 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1438 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 48 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 23-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 334878 դեպք, որոնցից 308922 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 17195 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7356 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1405 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 531 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 334,878 as of 11 a.m. Tuesday, November 23, the Ministry of Health reports. Overall, 7,366 Covid-19 tests were conducted on November 22.
1,438 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 308,922.
The Covid-19 death toll has increased by 48 to 7,356. The figure does not include the deaths of 1,405 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 17,195 active cases. As many as 2,318,552 tests have been performed in the country since the disease outbreak.