«Երեկ «Ազատագրում» շարժումը շարունակում էր նախօրեին սկսած պայքարը, այս անգամ հանրահավաքը Հանրապետության հրապարակում էր, և, ակնհայտորեն, ավելի շատ մարդ էր մասնակցում, քան նախորդ օրը։
Ղեկավար կազմը՝ «Զարթոնք» և «5165» կուսակցությունները, նախ երթ արեցին Երևանի համալսարանների մոտով, ապա ժամանեցին հրապարակ։ Երեկ նրանց էր միացել նաև լեգենդար հրամանատար Արկադի Տեր-Թադևոսյանի՝ Կոմանդոսի հիմնած հասարակական կազմակերպությունը՝ «Քաղաքացիական խորհուրդը»:
Հրապարակում մեծ թվով ուսանողներ, ուսուցիչներ ու դասախոսներ կային։ Ելույթ ունեցողները և հրապարակում հավաքվածները միակարծիք էին՝ չպետք է թույլ տանք, որ մեր անունից և մեր թիկունքում նոր փաստաթուղթ ստորագրվի։ Որոշել են հանրահավաքն ամենօրյա ռեժիմով անցկացնել»։

Газета «Грапарак» пишет, что начавшееся в Армении освободительное движение продолжает борьбу. Вчера митинг был проведен на площади Республики, и в нем участвовало гораздо больше людей, чем в предыдущий день.
«Руководящий состав – партии «Зартонк» и «5165» – сначала провели шествие, они обошли университеты Еревана, потом пришли на площадь. Вчера к ним присоединилась общественная организация «Гражданский совет», основанная легендарным командиром Аркадием Тер-Тадевосяном.
На площади находились многочисленные студенты, учителя и преподаватели. Выступающие и собравшиеся на площади заявили, что не допустят, чтобы от имени народа и за его спиной был подписан документ. Решено проводить митинги в ежедневном режиме», - пишет газета.