24.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 860 մարդ, մահացել է 28 հիվանդ
Հայաստանում նոյեմբերի 23-ին կատարվել է 8313 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 860 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 939 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 28 դեպք: Մահացածներից 5-ը,  ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 24-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսայի հիվանդության ընդհանուր 335738 դեպք, որոնցից 309861 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 17088 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7379 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1410 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

24.11. 2021. За сутки в Армении подтверждено 860 новых случаев заражения коронавирусом, скончались 28 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 860 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 8313 тестах), выздоровели 939 человек.
Зарегистрировано 28 случаев смерти, у 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, у был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1410.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 24 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 335738. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 309861. Число случаев с летальным исходом составило 7379.
С начала пандемии в Армении скончались 8789 человек с коронавирусом. На данный момент получает лечение 17088 пациентов.