24.11.2021. Կորոնավիրուսով վարակվել է 860 մարդ, մահացել է 28 հիվանդ
Հայաստանում նոյեմբերի 23-ին կատարվել է 8313 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 860 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 939 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 28 դեպք: Մահացածներից 5-ը,  ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 24-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսայի հիվանդության ընդհանուր 335738 դեպք, որոնցից 309861 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 17088 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7379 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1410 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 860 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 335,738 as of 11 a.m. Wednesday, November 24, the Ministry of Health reports.
Overall, 8,313 Covid-19 tests were conducted on November 23.
939 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 309,861.
The Covid-19 death toll has increased by 23 to 7,379. The figure does not include the deaths of 1,410 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 17,088 active cases. As many as 2,326,835 tests have been performed in the country since the disease outbreak.