Արման Թաթոյանին հանձնվել է «Human Rights Champion» պատվավոր մրցանակը
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանին Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի արևմտյան տարածաշրջանը (The Armenian National Committee of America-Western Region(ANCA Western Region) հանձնել է «Human Rights Champion» պատվավոր մրցանակը «Հայաստանի և Արցախի ժողովրդի շահերի և իրավունքների պաշտպանության հարցում հետևողական ջանքերի համար»: Այս մասին հայտնում են ՄԻՊ գրասենյակից։
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանն իր երախտագիտությունն է հայտնել մրցանակի համար Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի արևմտյան տարածաշրջանին՝ նշելով, որ ողջ աշխատանքի թիկունքում է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը՝ սրտացավ ու հայրենանվեր գործով:
Արման Թաթոյանի խոսքով՝ հայկական սփյուռքը մշտապես եղել է Սփյուռքում, Հայաստանում և Արցախում մեր հայրենակիցների իրավունքների պաշտպանության հզոր աջակից:
Մարդու իրավունքների պաշտպանը մրցանակներ է հանձնել Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախմբի արևմտյան տարածաշրջանին (Նորա Հովսեփյան), ԱՄՆ հայ անվանի փաստաբաններ, Հայերի իրավունքների պաշտպանության հանձնախմբի համաատենապետներ Կարօ Ղազարեանին և Գառնիկ Քերքոնեանին Հայաստանի մարդու իրավունքների պաշտպանի գործունեությանը մշտական աջակցության համար։

The Armenian National Committee of America-Western Region (ANCA-WR) bestowed the Human Rights Champion award to Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan for his consistent efforts aimed at advocating the interests and upholding the rights of the people of Armenia and Artsakh.
He received the award at the 2021 ANCA-WR Grassroots Luncheon.
Tatoyan expressed gratitude to the ANCA-WR for the award, highlighting the tireless efforts taken by the whole staff of the human rights defender, his office reported on Friday.
He also sent a strong message to the Armenian Diaspora, thanking the community for its vigilance in advocating for the rights of the people of Armenia and Artsakh.
Tatoyan issued a certificate of recognition to Nora Hovsepian on behalf of the ANCA-WR Board for the organization’s tireless advocacy work. Certificates of recognition were also issued to distinguished legal experts Garo Ghazarian, Esq. and Karnig Kerkonian, Esq. for their steadfast support to the Armenian Human Rights Defender’s Office.