Այսօր Երևանում փողոց փակելու ակցիայի ժամանակ 6 քաղաքացի բերման է ենթարկվել։ Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչությունից։
Քաղաքացիները բերման են ենթարկվել «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ» օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի հիմքով՝ ոստիկանության ծառայողի օրինական պահանջը չկատարելը։
Հիշեցնենք, որ ոստիկանները քաշելով մեքենա նստացրեցին նաև փաստաբան, Ազատագրական շարժման նախաձեռնող խմբի անդամ Արա Զոհրաբյանին։
Ազատագրական շարժումն արդեն մի քանի օր է բողոքի ակցիաներ ու հանրահավաքներ է կազմակերպում պահանջելով Նիկոլ Փաշինյանից հրապարակել ստորագրվելիք փաստաթղթի բովանդակությունը

6 граждан подвергнуты приводу с места акции
Сегодня подвергли приводу шестерых граждан, участвующих в акции протеста на улицах Еревана. Об этом сайту Panorama.am сообшили в пресс-службе полиции РА.
Граждане подверглись приводу на основании статьи 182 Кодекса об административных правонарушениях: невыполнение законного требования сотрудника полиции.
Напомним, что ранее полицейские подвергли приводу также члена инициативной группы, адвоката Ара Зограбяна.
Напомним, что Освободительное движение уже несколько дней проводит мирные акции протеста на улицах столицы с требованием к Николу Пашиняну опубликовать содержание готовящегося к подписанию документа.