«Հրապարակ». ՀՀԿ-ում որոշել են խստացնել անդամության պահանջները
«Դեկտեմբերի 18-ին ՀՀԿ 17-րդ համագումարն է կայանալու։ ՀՀԿ ԳՄ-ում միաձայն որոշել են՝ Սերժ Սարգսյանին վերընտրել։ ՀՀԿ-ում ավարտվել է կուսակցական «չիստկան»՝ կուսակցականներին առաջարկվել էր վերահաստատել իրենց անդամակցությունը ՀՀԿ-ին։ Մեզ ասացին, որ արդյունքում կուսակցությունում մնացել է 12-13 հազար մարդ։ ՀՀԿ-ում որոշել են խստացնել անդամության պահանջները, քանի որ ուզում են ազատվել պատեհապաշտներից։
Այժմ որոշում են համագումարի անցկացման վայրը։ Ինչ վերաբերում է Սերժ Սարգսյանի՝ ՀՀԿ նախագահի պաշտոնում մնալուն, ապա այստեղ էական դեր է խաղում այն, որ կուսակցության ֆինանսական ծախսերը ոչ ոք պատրաստ չէ իր վրա վերցնելու, իսկ ով հոգում է այդ ծախսերը, նա էլ զբաղեցնում է լիդերի աթոռը»։

Газета «Грапарак» пишет, что 18 декабря состоится 17-й съезд Республиканской партии Армении. В исполнительном органе РПА решили переизбрать Сержа Саргсяна. В РПА закончилась «партийная» чистка, членам партии нужно было подтвердить свое членство в РПА.
«Нам сказали, что в результате в партии осталось 12-13 тысяч человек. В РПА решили ужесточить порядок членства, поскольку хотят избавиться от приспособленцев.
Сейчас решается место проведения съезда. Что касается того, что останется Серж Саргсян останется на должности председателя партии, то здесь существенную роль сыграло то, что никто не готов был взять на себя финансовые затраты партии, а кресло лидера занимает тот, кто готов нести эти расходы», - пишет газета.