ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է Ուրախների և Հնարամիտների ակումբին 60-ամյակի կապակցությամբ՝ նշելով, որ КВН-ը դեռևս պահպանում է իր դինամիկ և համարձակ լինելը։ Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։
«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ հրաշալի օրվա՝ Ուրախների և Հնարամիտների ակումբի 60-ամյակի կապակցությամբ։ Չնայած իր բավականին հասուն տարիքին, КВН-ը մնում է երիտասարդ, դինամիկ և լավ առումով լկտի», - ասել է Ռուսաստանի ղեկավարը:
Պուտինը դրանում նշել է նաև ծրագրի երկարամյա հաղորդավար Ալեքսանդր Մասլյակովի մեծ վաստակը՝ շնորհակալություն հայտնելով և անձամբ շնորհավորելով նրան КВН-ի տարեդարձի կապակցությամբ։

Путин поздравил с 60-летием КВН
Президент России Владимир Путин поздравил Клуб веселых и находчивых с 60-летним юбилеем, отметив, что КВН по-прежнему сохраняет динамичность и дерзость, сообщает РИА Новости.
«Искренне поздравляю вас с замечательной датой: 60-летием со дня создания Клуба веселых и находчивых. Несмотря на вполне зрелый возраст КВН и сегодня остается молодым, динамичным, по-хорошему дерзким», – сказал российский лидер.
Путин также отметил большую заслугу в этом многолетнего ведущего программы Александра Маслякова, поблагодарив и поздравив его лично с юбилеем КВН.