Նախկինագույն Ջհանգիրյանի ձեռքով զանգովի արդարադատություն են իրականացնում. Արեգնազ Մանուկյան
Երևանում՝ Բարձրագույն դատական խորհրդի շենքի մոտ հավաքվել են քաղաքացիներ՝ ի աջակցություն  Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանի, ուշադրության կենտրոնում պահելու քաղաքական հետպանդման գործերը:
Հիշեցնենք, որ Սյունիքի ընդհանուր իրավասության դատարանում մեկնարկել է Գորիսի նորընտիր համայնքապետ, այս պահին կալանավորված Առուշ Առուշանյանի գործով դատական նիստը։ Գորիսում դատարանի դիմաց նույնպես հավաքված են քաղաքացիներ՝ պահանջելով դատարանից  ազատ արձակել նրան:
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արեգնազ Մանուկյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանի դեպքում գործ ունեն իշխանության դեմագոգիկ և կեղծ բնույթի հետ:
«Այսպես ասած  նախկինների  դեմ պայքարի հիման վրա իշխանության եկած անձինք պաշտոն են տալիս մի մարդու, որը ոչ թե նախկին է, այլ նախկինագույն: Այդ մարդու  ձեռքով իրենք զանգովի արդարադատություն են իրականացնում, քաղաքական հետապնդման են ենթարկում այն բոլոր  մարդկանց, ովքեր  պարզպես ունեն ընդդիմադիր հայացքներ: Այդ գործերի բնույթը ծիծաղելի է»,- ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը:
Նա նշեց, որ Գագիկ Ջհանգիրյանի դեպքում գործ ունեն նաև ընտրակեղծիքները խրախուսելու հանգամանքի հետ, քանի որ նա ՀՀ ընտրակեղծարարության հիմնադիր հայրն է. «Այսինքն այս իշխանությունները խրախուսում են ընտրակեղածարարությունը, որովհետև պաշտոն են տվել ընտրակեղծիքների հիմնադիր հորը»:
Արեգնազ Մանուկյանն ասաց, որ պարբերաբար նման ակցիաներ են իրագործելու,  ուշադրության կենտրոնում պահելու քաղաքական հետապնդման ենթարկվող իրենց ընկերների, գործընկերների, քաղաքացիների գործերը, ովքեր ճնշումների են ենթարկվում իրենց  ընդդիմադիր հայացքների համար:
«Բնականաբար, այսպիսի ակցիաները լինելու են շարունակական, հույս ունեմ, իրոք, մենք արդյունքի կհասնենք»,- ասաց  Ա.Մանուկյանը:

Руками наибывшего Джангиряна осуществляется правосудие «по звонку» - Арегназ Манукян
У здания Высшего судебного совета в Ереване собрались граждане в поддержку главы общины Горис Аруша Арушаняна.
Напомним, что в сюникском суде общей юрисдикции стартовало судебное заседание по делу арестованного на данный момент главы общины Горис Аруш Арушаняна.
В Горисе у суда также собрались граждане с требованием отпустить на свободу мэра Гориса.
Депутат от парламентской фракции «Армения» Арегназ Манукян в беседе с журналистами заявила, что в случае с временно исполняющим обязанности председателя Высшего судебного совета Гагиком Джангиряном имеют дело с демагогической и лживой сутью власти.
«Скажем так, пришедшие к власти лица на основе борьбы против бывших назначают на должность человека, который не то что бывший, а наибывший. Руками этого человека они осуществляют правосудие «по звонку», преследуют всех тех, у кого оппозиционные взгляды. Суть этих дел просто смешна»,- сказала оппозиционный депутат.
Он отметила, что в случае Гагика Джангиряна имеем дело также с поощрением избирательных взяток, поскольку он является отцом-основателем избирательных фальсификаций в Армении. «То есть, эти власти поощряют избирательные фальсификации, потому что на посту сидит отец-основатель избирательных фальсификаций».
Арегназ Манукян заметила, что они будут периодически проводить подобные акции, чтобы держать в центре внимания дела своих друзей, коллег и граждан, подвергающихся политическому преследованию и давлениям за свои политические взгляды.
«Естественно, подобные акции будут продолжаться, надеюсь, действительно, достигнем результата»,- сказала А. Манукян.