Թուրքիան պատրաստ է միջնորդ դառնալ Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև․ Էրդողան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտնել, որ Անկարան պատրաստ է միջնորդի դեր ստանձնել ռուս-ուկրաինական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում:
Այդ մասին նա հայտնել է Թուրքմենստանից վերադառնալիս, որտեղ մասնակցում էր Աշխաբադում գումարված Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՏՀԿ) գագաթնաժողովին, փոխանցում է ermenihaber-ը։
«Մենք տարածաշրջանում անվտանգության և խաղաղության կողմնակից ենք,  մանավանդ երբ հարցը վերաբերում է ղրիմյան թյուրքերին: Մենք բազմիցս այդ հարցը քննարկել ենք Ռուսաստանի և հատկապես նախագահ Պուտինի հետ»,-ասել է Էրդողանը՝ ավելացնելով, որ Թուրքիան կարող է միջնորդի դեր ստանձնել և բանակցություններ անցկացնել Ուկրաինայի, ու Ռուսաստանի հետ:
Նա նաև նշել է, որ Թուրքիան ցանկանում է մասնակցել ռուս-ուկրաինական հարաբերությունների կարգավորման հարցին:

Turkey is ready to act as a mediator between Ukraine and Russia, President Tayyip Erdogan was cited as saying by broadcaster NTV on Monday, Reuters reported.
“It is our hope that this region does not become a region dominated by war,” Erdogan pointed out. “Let this region walk into the future as a region dominated by peace.”
“It is our desire that the attitude in this matter develops in a positive direction. There could be a mediation about this, we will discuss this issue with them, we would like to have a share in the solution of this by developing these talks both with Ukraine and with Mr. Putin,” he added on his return from Turkmenistan.