30.11.2021. Կորոնավիրուսի 398 նոր դեպք է գրանցվել, 36 մարդ մահացել է
Հայաստանում նոյեմբերի 29-ին կատարվել է 6462 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 398 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 977 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 38 դեպք: Մահացածներից 6-ը,  ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, նոյեմբերի 30-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 338518 դեպք, որոնցից 317175 առողջացած:  Փաստացի բուժում է ստանում 12 330 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7567 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1446 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

30.11. 2021. За сутки в Армении подтверждено 398 новых случаев заражения коронавирусом, скончались 38 человек
12:08 30/11/2021
За минувшие сутки в Армении подтверждено 398 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6462 тестах), выздоровели 977 человек.
Зарегистрировано 38 случаев смерти, у 6 из них, согласно сообщению Минздрава РА, у был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1446.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 24 ноября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 338518. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 317175. Число случаев с летальным исходом составило 7567.
С начала пандемии в Армении скончались 9013 человек с коронавирусом. На данный момент получает лечение 12 330 пациентов.
В общей сложности было проведено 2 366 680 тестирований.