«Պահեստազորի սպաների» շարժումը պահանջում է անհապաղ ազատ արձակել Աշոտ Երկաթին և Սյունիքի համայնքապետերին
12:59 02/12/2021
«Պահեստազորի սպաների» շարժումը կրկին անգամ դատապարտում է գործող իշխանությունների անօրինական և հակազգային գործունեությունը «Սիսական» ջոկատի հրամանատար, գնդապետ Աշոտ Մինասյանի /Աշոտ Երկաթ/ ձերբակալության կապակցությամբ։
«Սյունիքը մեր դարավոր թշնամուն հանձնելու ազգադավ մտադրություններից չհրաժարվելով ամիսներ շարունակ անազատության մեջ է պահում Սյունիքի համայնքապետերին։  Իսկ հիմա իր վերջնական նպատակին հասնելու համար կալանավորում է թշնամու դեմ պայքարելու ունակ հերթական հայրենավեր մարդուն և քաղաքացուն, հրամանատար՝ Աշոտ Մինասյանին։
«Պահեստազորի սպաների» շարժումը պահանջում է անհապաղ ազատ արձակել, ինչպես Աշոտ Մինասյանին, այնպես էլ Սյունիքի համայնքապետերին և դադարեցնել քաղաքական հետապնդումները ընդդիմադիր գործիչների նկատմամբ։
ՊԱՏԱՍԽԱՆ ԵՔ ՏԱԼՈՒ»,- նշված է «Պահեստազորի սպաների» շարժման հայտարարության մեջ:

Движение «Офицеры резерва» требует немедленно освободить Ашота Минасянаи и руководителей общин Сюника
13:06 02/12/2021
Движение «Офицеры резерва» в очередной раз осуждает незаконную и антинациональную деятельность действующих властей Республики Армения в связи с арестом командира отряда «Сисакан», полковника Ашота Минасяна (Ашот Еркат).
«Власти, не отказываясь от предательских намерений сдать Сюник нашему вековому врагу, на протяжении месяцев содержат под арестом руководителей общин Сюника. А сейчас, чтобы достичь окончательной цели, арестовали очередного готового сражаться против врага патриотичного человека и гражданина – командира Ашота Минасяна.
Движение "Офицеры резерва" требует немедленно освободить как Ашота Минасяна, так и руководителей общин Сюника и прекратить политические преследования против оппозиционных деятелей», - говорится в заявлении.