02.12.2021. Կորոնավիրուսի 558 նոր դեպք է գրանցվել, 24 մարդ մահացել է
Հայաստանում դեկտեմբերի 1-ին կատարվել է 9013 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 558 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 716 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 24 դեպք: Մահացածներից 3-ը,  ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, դեկտեմբերի 2-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 339578 դեպք, որոնցից 318481 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 12 016 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7631 մահվան դեպք է արձանագրվել:  Մահվան ևս 1450 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 558 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 339,578 as of 11 a.m. Thursday, December 2, the Ministry of Health reports.
Overall, 9,013 Covid-19 tests were conducted on December 1.
716 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 318,481.
The Covid-19 death toll has increased by 21 to 7,631. The figure does not include the deaths of 1,450 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 12,016 active cases. As many as 2,382,972 tests have been performed in the country since the disease outbreak.