02.12.2021. Կորոնավիրուսի 558 նոր դեպք է գրանցվել, 24 մարդ մահացել է
Հայաստանում դեկտեմբերի 1-ին կատարվել է 9013 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 558 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 716 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 24 դեպք: Մահացածներից 3-ը,  ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, դեկտեմբերի 2-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ ՀՀ-ում հաստատվել կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 339578 դեպք, որոնցից 318481 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 12 016 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7631 մահվան դեպք է արձանագրվել:  Մահվան ևս 1450 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

02.12.2021. В Армении подтверждено 558 новых случаев COVID-19, скончались 24 человека
За минувшие сутки в Армении подтверждено 558 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 9013 тестах), выздоровели 716 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 24 человека, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1450.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 2 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 339578. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 318481. На данный момент получают лечение 12 016 пациентов.