«ՕՊԵԿ հիմնադրամը» համագործակցում է Ամերիաբանկի հետ` երկրում առկա խնդիրները լուծելու և մարդկանց կյանքի որակը բարելավելու համար. Թ. Ալնասար
18:00 02/12/2021
Ամերիաբանկի երկարամյա գործընկեր «ՕՊԵԿ Միջազգային զարգացման հիմնադրամի»` մասնավոր հատվածի և առևտրի ֆինանսավորման գծով տնօրենի օգնական Թարեք Ալնասարն իր հարցազրույցում խոսում է Ամերիաբանկի հետ համագործակցության, մասնավոր հատվածի աջակցության ծրագրերի, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող ՓՄՁ զարգացման ռազմավարության մասին։
«Ամերիաբանկը միտումներ թելադրող բանկ է, շուկայի առաջատարը: Իհարկե, դա նաև մեծ պատասխանատվություն է: Անցյալ տարի Բանկը  թողարկել է կանաչ պարտատոմսեր, որն աննախադեպ և նշանակալի գործարք է թե' երկրի, և թե' ֆինանսական համակարգի համար»,- հարցազրույցում նշում է Թ. Ալնասարը:
Հարցազրույցն ամբողջությամբ դիտեք տեսանյութում։

OPEC Fund partners Ameriabank to address problems and help to improve the life of people in Armenia -  T. Alnassar
18:42 02/12/2021
OPEC Fund partners Ameriabank to address problems and help to improve the life of people in Armenia - T. Alnassar
Tareq Alnassar, OPEC Fund Assistant Director-General, Private Sector and Trade Finance Operations, talks about OPEC Fund’s partnership with Ameriabank, projects implemented by the fund, private sector support and the SME development strategy of the Armenian government.
“Ameriabank is a pioneer bank. It’s a market leader. And of course this comes with the huge responsibility. So, they set the standard, they set the stage for other banks to come later on. I think last year they issued the green bond. This is a precedent, I think this is really a landmark for the country and for the financial sector”. – said Mr. Alnassar in an interview.