«Ժողովուրդ». Այսուհետ «չարագուշակ» փաստաթղթերը կստորագրի ոչ թե Փաշինյանը, այլ Մհեր Գրիգորյանը և Սուրեն Պապիկյանը
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է.
«ArmLur.am-ի տեղեկություններով՝ երեկ երեկոյան՝ մինչ ուշ գիշեր, ԱԺ ՔՊ խմբակցությունը նիստ էր հրավիրել: Տեղեկացանք, որ իշխանական պստգամավորները քննարկել են ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի՝ ՌԴ այցի արդյունքները։
ArmLur.am-ի տեղեկություններով՝ հանդիպմանը հիմնականում խոսել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը, որոնք հայտնել են, որ պետք է որոշ կետերի հետ կապված միասնական որոշում կայացնեն, որպեսզի Մհեր Գրիգորյանն առաջիկայում դրանք ներկայացնի ստեղծված հանձնաժողովին: Ներկաները տպավորություն են ստացել, որ կրկին փաստաթուղթ է պատրաստվում ստորագրության, որի վերաբերյալ բովանդակային պատկերացում և քննարկում չկա։
Մեր տեղեկություններով՝ այսուհետ «չարագուշակ» փաստաթղթերը կստորագրի ոչ թե վարչապետ Փաշինյանը, այլ ենթադրաբար Մհեր Գրիգորյանը և Սուրեն Պապիկյանը։ Տպավորություն է, որ կապիտուլյացիոն իներցիան և մեր երկրի տարածքների շարունակական հանձնումը չի դադարել, սակայն այլևս այդ գործընթացը՝ պատասխանատվության մեծ բաժնով, չի պտտվի մեկ կերպարի շուրջ՝ ի դեմս Փաշինյանի, այլ կլինի բազմավեկտոր, ինչն ավելի լղոզված պատկեր կստեղծի՝ հօգուտ գործող իշխանության։
Սրան զուգահեռ, նշենք, որ երեկ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտարարեց, որ չի հաջողվում Ադրբեջանի հետ ձեռք բերել պայմանավորվածություն փաստաթղթի վերաբերյալ, և այս հայտարարությունից հետո ԱԺ ՔՊ խմբակցության արտահերթ նիստը մտահոգիչ էր»:

«Жоховурд»: Отныне «зловещие» документы будут подписывать Мгер Григорян и Сурен Папикян, а не Пашинян
Газета «Жоховурд» пишет, что вчера вечером, до поздней ночи, фракция «Гражданский договор» проводила заседание. Как стало известно, депутаты правящей фракции обсуждали итоги визита вице-премьера Мгера Григоряна в Москву.
«По сведениям ArmLur.am, на встрече в основном говорили премьер-министр Никол Пашинян и министр обороны Сурен Папикян, которые сообщили, что должны принять единое решение по некоторым пунктам, чтобы Мгер Григорян представил их в дальнейшем комиссии. У присутствующих создалось впечатление, что опять готовится к подписанию документ, о котором нет содержательного представления и обсуждения.
По нашим сведениям, отныне «зловещие» документы, предположительно, будут подписывать Мгер Григорян и Сурен Папикян, а не премьер Пашинян. Создается впечатление, что инерция капитуляции и постоянная сдача территорий нашей страны не прекращаются, однако большая доля ответственности за этот процесс не будет больше возлагаться на одного человека в лице Пашиняна, а станет многовекторной, что создаст более размытую картину в пользу действующей власти.
Параллельно с этим, вчера секретарь Совета безопасности Армен Григорян заявил, что с Азербайджаном не удается достичь договоренности по документу, посему внеочередное заседание фракции «Гражданский договор» после этого заявления вызывает обеспокоенность», - пишет газета.