Թուրքիայի պահանջով Վրաստանում Ինտերպոլի կողմից հետախուզվող հինգ անձ է ձերբակալվել
Վրաստանի ՆԳՆ աշխատակիցները Բաթումիում ձերբակալել են հինգ մարդու, որոնք Ինտերպոլի միջոցով հետախուզվում էին Թուրքիայի կողմից ծանր հանցագործություններ կատարելու համար: ՏԱՍՍ-ը գրում է, որ շաբաթ օրն այդ մասին հայտնել է Վրաստանի նախարարության մամուլի ծառայությունը։
«ՆԳՆ Կենտրոնական քրեական ոստիկանության վարչության հետախուզման բաժնի աշխատակիցները Բաթումում իրականացված օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների արդյունքում Ինտերպոլի «կարմիր շրջաբերականով» Թուրքիայի Հանրապետության կողմից հետախուզվող հինգ անձի են բերման ենթարկել»,-հաղորդում է գերատեսչությունը։
Ձերբակալվածներին Թուրքիան մեղադրում է սեռական բռնության, ազատությունից ապօրինի զրկելու, կողոպուտի և մարմնավաճառության մեջ ներգրավված լինելու համար։

В Грузии по запросу Турции задержали 5 разыскиваемых Интерполом
Сотрудники МВД Грузии задержали в Батуми пять человек, разыскиваемых Турцией через Интерпол за совершение тяжких преступлений, сообщили в субботу в пресс-службе грузинского ведомства.
"Сотрудники поискового управления департамента центральной криминальной полиции МВД в результате проведенных оперативно-разыскных мероприятий в Батуми задержали пять человек, разыскиваемым Турецкой Республикой по "красному циркуляру" Интерпола", - сказано в сообщении.
Как передает ТАСС, задержанные обвиняются Турцией в сексуальном насилии, незаконном лишении свободы, грабеже и вовлечении в проституцию.