Թուրքիայի խորհրդարանում ծեծկռտուք է սկսվել
Թուրքիայի խորհրդարանում ծեծկռտուք է տեղի ունեցել իշխող կուսակցության և գլխավոր ընդդիմադիր պատգամավորների միջև։ Այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։
Ինչպես հետեւում է խորհրդարանի կայքում հեռարձակվող հեռարձակումից, միջադեպը տեղի է ունեցել այն բանից հետո, երբ ընդիմադիր պատգամավոր Էրքան Այդինը խորհրդարանի նիստին ներկա նախարար Սուլեյման Սոյլուին հարցրել է, թե ինչու է նա օգտվել հայտնի թուրք գործարար Սեզգին Բարան Քորքմազի ինքնաթիռից, որը երկրից փախել է փողերի լվացման մեղադրանքներից հետո և այժմ կալանքի տակ է գտնվում Ավստրիայում:
Սոյլուն ընդդիմադիր պատգամավորին մեղադրել է ստելու մեջ, ինչից հետո պատգամավորների միջև լեզվակռիվ է սկսվել, որը վերածվել է ծեծկռտուքի։ Խորհրդարանի նիստն ընդհատվել է։

В парламенте Турции после перепалки подрались депутаты от правящей партии и оппозиции
Драка произошла в парламенте Турции между депутатами от правящей Партии справедливости и развития (ПСР) и основной оппозиционной Народно-республиканской партии (НРП). Об этом сообщает РИА Новости.
Как следует из трансляции, которая велась на сайте парламента, инцидент произошел после того, как депутат от НРП Эркан Айдын спросил присутствующего на заседании парламента главу МВД Сулеймана Сойлу, зачем он пользовался самолетом известного турецкого бизнесмена Сезгина Барана Коркмаза, который бежал из страны после обвинений в отмывании денег и находится сейчас под арестом в Австрии.
Сойлу обвинил оппозиционного депутата во лжи, после чего между парламентариями от ПСР и НРП возникла словесная перепалка, переросшая в драку. Заседание парламента было прервано.